Reklam

Facebook Hesap Dondurma | En Kolay Facebook Hesap Dondurma Yolu

Merhaba, bu sayfada Facebook hesap dondurma işlemini anlatacağız ve “Facebook hesabı nasıl dondurulur?” sorusunu cevaplayacağız. Hesabınızı kolayca dondurabilmeniz için hesap dondurma linkini paylaşıyoruz ve konuyla ilgili bilinmesi gerekenleri listeliyoruz.

Facebook Hesap Dondurma & Face Dondurma

Hesap dondurma, Facebook hesabını bir süreliğine yayından kaldırma demektir. Bu işlem Facebook’a ara vermek isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Facebook hesap dondurma işlemi çok basittir. İşlemi hem cep telefonunuzda yüklü olan uygulamadan hem de cep telefonunuzdaki veya bilgisayarınızdaki İnternet tarayıcısından gerçekleştirebilirsiniz. İşleme başlayabilmeniz için gereken tek şey dondurulacak hesaba giriş yapabilmektir. Hesabınıza giriş yapabiliyorsanız başlayalım.

İnternet Tarayıcısı Üzerinden Facebook Dondurma

İlk olarak bilgisayarınızda veya telefonunuzda yüklü olan İnternet tarayıcısını açın ve Facebook.com’a girin. Ardından kullanıcı adı ve şifrenizle hesabınıza giriş yapın. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra aşağıdaki hesap dondurma linkine tıklayın.

Facebook Hesap Dondurma Linki

Bu tıklama sizi hesap dondurma linkinin bulunduğu sayfaya yönlendirecek. Bu sayfadaki hesap dondurma linkine tıklayın. Linke tıkladıktan sonra sistem sizden hesabınızın şifresini isteyebilir. Şifreyi girin ve devam edin. Bu adımın ardından “Hesabını dondurmak istediğinden emin misin?” başlıklı bir sayfa açılacak. Bu sayfada ayrılma nedenimizi belirtmemiz gerekiyor.  Ayrılma nedeni olarak “Diğer, lütfen açıkla.” alanını işaretleyin ve alttaki kutucuğa “Geri döneceğim.” veya farklı bir neden yazın. Son olarak “Dondur” butonuna tıklayın ve işlemi tamamlayın.

Uygulama Üzerinden Facebook Hesap Dondurma

İlk olarak telefonda veya tablette yüklü olan Facebook uygulamasını açın. Ardından önce “Ayarlar” sonra “Hesap Ayarları” bağlantılarına tıklayın. Hesap ayarlarına girdikten sonra menüden “Genel” sekmesine tıklayın. Açılan pencereden en alttaki “Hesabı Yönet” sekmesine tıklayın. Ardından açılan pencereden “Dondur” bağlantısına tıklayın. Bu tıklamanın ardından sistem sizden hesabınızın şifresini isteyebilir. İsterse girin ve “Devam” düğmesine tıklayın. Böylelikle cep telefonundan ve tabletten hesabınızı dondurmuş olursunuz.

Adım Adım Resimli Anlatım

Facebook Hesap Dondurma Resimli Anlatım 1
Sırasıyla ok işaretiyle gösterdiğimiz düğmelere dokunun.
Facebook Hesap Dondurma Resimli Anlatım 2
Önce “Genel” sonra da “Hesabı Yönet” bağlantılarına dokun. Sonrasında da açılan pencereden Facebook hesap dondurma işlemini tamamlayın.

Eğer hesabınızı dondurmak yerine silmek istiyorsanız, Facebook Hesap Silme başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Konuyla ilgili anlatacaklarımız bu kadar! Eğer herhangi bir problemle karşılaşırsanız aşağıdaki yorum formunu kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.