Reklam

Facebook Hesap Silme | En Kolay Facebook Hesap Silme (Kapatma)

Merhaba, bu sayfada Facebook hesap silme işlemi anlatılmaktadır. Hesabınızı kolayca silmek istiyorsanız, paylaştığımız Facebook hesap silme linklerini kullanabilirsiniz. Bu makale sayesinde Facebook hesabınızı birkaç tıklama ile geçici veya kalıcı olarak silebilirsiniz. Ayrıca silinen hesaplara ne olduğuyla merak ettiğiniz soruların cevabını bulabilirsiniz.

Facebook Hesap Silme & Facebook Hesap Kapatma

En kolay silinen hesaplardan biri de Facebook hesabıdır. İşleme başlayabilmeniz için bilmeniz gereken tek şey silinecek hesabın kullanıcı adı ve şifresidir. Eğer sileceğiniz hesabın şifresini hatırlamıyorsanız buraya tıklayarak hesap kurtarma ve şifre yenileme hakkında bilgi edinebilirsiniz. Silinecek hesaba giriş yapabiliyorsanız gerisi çocuk oyuncağı.

Facebook hesabı nasıl silinir?

Facebook kullanıcılarına iki ayrı hesap silme seçeneği sunmaktadır. Kullanıcılar hesaplarını hem kalıcı olarak hem de geçici olarak silebilirler. Biz bu iki seçeneği ayrı başlıklar altında anlatacağız.

Geçici Facebook Hesap Silme

Bu yöntem genellikle Facebook’a bir süre ara vermek isteyen kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Facebook hesabınızı kapattıktan belirli veya belirsiz bir süre sonra hesabınızı kullanmaya kaldığınız yerden devam etmek istiyorsanız bu seçenek tam size göre! İlk olarak telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan facebook.com’u açın ve kullanıcı adı ve şifrenizle hesabınıza giriş yapın. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra aşağıdaki geçici Facebook hesap silme linkine tıklayın.

Geçici Facebook Hesap Silme Linki

Linke tıkladıktan sonra bazı telefonlar bağlantıyı mobil cihazınızda yüklü olan uygulamaya yönlendirebilirler. Bu durumda uygulamayı kapatın ve tarayıcıya dönün. Linke tıkladığınızda “Devam etmek için lütfen şifrenizi girin.” başlıklı bir pencere açılırsa, hesabınızın şifresini girin ve “Devam” düğmesine tıklayın. Bu aşamadan sonra karşınıza “Hesabını dondurmak istediğinden emin misin?” başlıklı bir pencere açılacak. Bu pencere hesap kapatma nedenimizi belirtmemiz gerekiyor. Ayrılma nedeni olarak diğer seçeneğini işaretleyin ve altındaki kutucuğa “Belirsiz bir süre sonra döneceğim.” yazın ve “Dondur” düğmesine tıklayarak işlemi tamamlayın. Geçici Facebook hesap silme ile ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız Geçici Facebook Silme başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

Kalıcı Facebook Hesap Silme

Bu yöntem Facebook’a geri dönmemek isteyen kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Facebook’a farklı e-posta ve telefon numarasıyla yeni bir başlangıç yapmak isteyen kullanıcılar da kalıcı Facebook hesap silme işlemini tercih etmektedir.

Hesabınızı kalıcı olarak silmek için ilk olarak bilgisayarınızın veya mobil cihazınızın İnternet tarayıcısından facebook.com’a girin. Ardından oturum açın ve profilinize girin. Profilinize girdikten sonra aşağıdaki kalıcı Facebook hesap kapatma linkine tıklayın.

Kalıcı Facebook Hesap Silme Linki

Linke tıkladıktan sonra sistem sizi doğrulamak için hesabınızın şifresini sorabilir. Sorarsa şifrenizi girin ve işleme devam edin. Bu aşamada sizi “Hesabımı sil.” başlıklı bir pencere karşılayacak. Bu penceredeki hesap silme düğmesine tıklayın. Hesap silme düğmesine tıkladıktan sonra “Hesabımı kalıcı olarak sil.” başlıklı bir pencereyle karşılaşacaksınız. Bu penceredeki şifre ve güvenlik kontrolü alanlarını doldurun ve tamam düğmesine tıklayarak işlemi tamamlayın. Kalıcı olarak Facebook silme ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız Kalıcı Facebook Hesap Silme başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

NOT: Facebook mobil cihazlar üzerinden hesap silme işlemine izin vermediği için işlemi bilgisayarınızdan yapmanızı tavsiye ediyoruz. Eğer bilgisayarınız yoksa cep telefonunuzda yüklü olan İnternet tarayıcısını “Masaüstü Sitesi İste” özelliği ile çalıştırın. Böylece sistem mobil cihazınızı bilgisayar gibi algılayacaktır.

Silinen Facebook hesabına ne olur?

Daha önce de belirttiğimiz gibi hesabınızı hem geçici olarak hem de kalıcı olarak silebiliyorsunuz. Geçici olarak silinen hesaplar Facebook tarafından dondurulur. Hesabınız başkaları tarafından görüntülenemez. Hesabınıza ait tüm veriler Facebook sunucularında saklanmaya devam eder. Kalıcı olarak silinen hesaplarda ise durum çok farklıdır. Kalıcı olarak silinen hesabı sistem 14 gün boyunca dondurulmuş vaziyette bekletir. On dördüncü günün sonunda hesap kalıcı olarak silinir. Kalıcı olarak silinen hesapların kurtarılması mümkün değildir. Hesabınıza ait beğeni, fotoğraf, yorum, video, mesaj ve diğer tüm veriler kalıcı olarak silinir. Verilerinizin Facebook sunucularından tamamen temizlenmesi 90 gün sürmektedir.

Silinen hesaplar nasıl kurtarılır veya nasıl tekrar açılır?

Geçici olarak silinen hesapları kurtarmak veya tekrar açmak çok basittir. Bunun için tek yapmanız gereken kullanıcı adı ve şifrenizle hesabınıza giriş yapmaktır. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra hesabınız aktif hale gelir ve Facebook’u kullanmaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Hesabınız aktif hale getirdikten sonra bazı paylaşımlarınızı göremezseniz paniğe kapılmayın. Bir süre sonra tüm verileriniz görünür olacaktır.

Kalıcı olarak silinen hesapları kurtarmak için acele etmeniz gerekmektedir. Bir hesabı kalıcı olarak sildikten sonra sistem size 14 günlük fikir değiştirme süresi tanır. Bu süre zarfında kullanıcı adı ve şifrenizle hesabınıza giriş yaparak hesap silme işlemini iptal edebilirsiniz. İşlemi iptal etmezseniz 14. günün sonunda hesabınız kalıcı olarak silinir. Kalıcı olarak silinen hesapların kurtarılması mümkün değildir.

Facebook hesabınızı silmeden önce aşağıdaki uyarıları dikkate almanızı tavsiye ediyoruz.

  1. Kullanıcı adı ve şifrenizi güvenli bir yere kaydedin.
  2. Hesabınızın bağlı olduğu e-posta adresine erişiminizi kaybetmeyin.
  3. Hesabınızın bağlı olduğu telefon numarasına erişiminizi kaybetmeyin.
  4. Hesabınızın şifresini başkalarıyla paylaşmayın.

Facebook hesap silme işlemi bu kadar! Yukarıda anlatılanlar dışında herhangi bir problemle karşılaşırsanız, aşağıdaki yorum formununu kullanarak sorularınızı bize ulaştırabilirsiniz.

Facebook Hesap Silme
Facebook hesap silme işlemi anlatılıyor. Kalıcı ve geçici olarak hesap silme hakkında bilgi veriliyor. Hesap silme linkleri paylaşılıyor.

4 yorum var “Facebook Hesap Silme | En Kolay Facebook Hesap Silme (Kapatma)”

  1. Sayenizde Facebook hesabımı sildim ve verilerime ne olacağı konusunda bilgi sahibi oldum.

  2. Ben Facebook hesabımı silmek için çeşitli sayfalara başvurdum ama hepsinden elim boş döndüm. Bu işi en iyi şekilde siz anlatmışsınız. Sayenizde günlerdir başımı ağrıtan problemimden kurtuldum. Böylesine yararlı bir makaleyi bizlere ulaştırdığınız için teşekkür ederim.

  3. Merhaba arkadaşlar, ben hesabımı siliyorum. Hesabımı neden sildiğimi merak ediyorsanız anlatayım. Öncelikle, Facebook yüzünden binlerce kişi hayatının arkadaşlarının hayatları kadar renkli ve heyecanlı olmadığı düşüncesine kapılıyor. Çevresindeki insanların başarılarını görünce kıskanmaya duygusu ortaya çıkıyor. Ayrıca Facebook’ta yayınlanan yalan haberler toplumu ciddi ölçüde yıpratıyor. Günümüzde Facebook bağımlılarının sayısı oldukça fazla. Çok fazla dile getirilmese de sosyal medya bağımlılığı, alkol ve sigara bağımlılığı kadar tehlikelidir. Ayrıca Facebook’ta yapılan bilinçsiz paylaşımlar yüzünden mahremiyeti deşifre olanların sayısı azımsanamayacak kadar fazla. Ben bu nedenle hesap silme işlemini gerçekleştirdim ve bu yalanlarla dolu dünyadan ayrıldım. Darısı sosyal medyanın esiri olan kardeşlerimin başına.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.