Reklam

Facebook Şifremi Unuttum | Facebook Şifre Bulma, Yenileme ve Öğrenme

Ziyaretçilerimizin bir çoğundan “Facebook şifremi unuttum, hesabıma giriş yapamıyorum.” başlıklı yardım talepleri alıyoruz. Bu makalemizde söz konusu kullanıcılar için Facebook şifre bulma, yenileme ve öğrenme işlemini anlatacağız.

Facebook şifremi unuttum, hesabıma giriş yapamıyorum!

Facebook şifrenizi hatırlamıyorsanız endişe etmenize gerek yok. İlk olarak bilgisayarınızdan facebook.com’a girin ve sağ üst kısımdaki “Hesabını mı unuttun?” bağlantısına tıklayın. Bu tıklama sizi hesabınızı kurtarma işlemine başlayacağınız sayfaya yönlendirecek. Bu sayfada ilk olarak hesabınızı tanımlamanız gerekiyor. Bu sayfadaki kutucuğa hesabınızda tanımlı olan e-posta adresini veya telefon numarasını girin ve “Ara” düğmesine tıklayın. Eğer bu alana e-posta adresinizi yazarsanız sistem size 6 haneli bir kod gönderecek. E-posta adresinize gelen bu kodu pencereye yazın ve “Devam” düğmesine tıklayın. Böylelikle hesabınıza yeni bir şifre oluşturabilir ve hesabınızı kolayca kurtarabilirsiniz.

E-Posta Adresinize Erişiminiz Yoksa

E-posta adresinize erişiminizi yoksa yine Facebook’un giriş sayfasında bulunan “Hesabını mı unuttun?” bağlantısına tıklayın. Ardından e-posta adresiniz veya telefon numaranızla hesabınızı bulun. Hesabınızı bulduktan sonra “Bunlara artık erişimin yok mu?” bağlantısına tıklayın. Bu aşamadan sonra güncel olarak kullandığınız e-posta adresini ekrandaki alanlara yazın. Bu alana erişimde sıkıntı çekmediğiniz bir e-posta adresin yazın çünkü Facebook hesabınızı geri almanızla ilgili mesajları belirttiğiniz e-posta adresine gönderecek. Söz konusu pencerenin ekran görüntüsü aşağıdadır.

Facebook Şifremi Unuttum
Şifresi unutulan ve e-posta adresine ulaşılamayan Facebook hesabının kurtarılması ile ilgili ekran görüntüsü.

Facebook’un size ulaşacağı e-posta adresini yazdıktan sonra “Devam” düğmesine tıklayın. Bu aşamadan sonra sistem  irtibatta olduğunuz 5 arkadaşınızı ekrana getirecek. Sizden bu arkadaşlarınızdan üç tanesini telefonla aramanızı ve https://www.facebook.com/recover adresine girerek size bir kod iletmelerini isteyecek. Facebook’un belirlediği arkadaşlarınız içinden üçünü seçin ve arayın. Belirtilen adrese girmelerini isteyin. Adrese girdiklerinde sistem kendilerine bir kod verecek. Bu alana ait ekran görüntüsünü aşağıda görebilirsiniz.

Facebook Şifremi Unuttum 2
Sistemin gösterdiği 5 arkadaş içinden üçünü arayın ve belirtilen adrese girmelerini ve aldıkları kodu size iletmelerini isteyin.

Üç ayrı arkadaşınızdan üç ayrı kodu alın ve penceredeki 3. alana yazın ve “Devam” düğmesine tıklayın. Böylelikle şifresini unuttuğunuz ve e-posta adresine erişemediğiniz hesabınızı kolayca kurtarabilirsiniz. Şifresini kurtardığınız hesabı kullanmak istemiyorsanız Facebook Hesap Silme başlıklı makalemiz tam size göre! Konuyla bizlere iletmek istediğiniz problemleriniz varsa aşağıdaki yorum formunu kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.