Reklam

Geçici Facebook Hesap Silme | Facebook hesabınızı geçici olarak kapatın!

Merhaba, bu sayfada geçici Facebook hesap silme işlemi anlatılmaktadır. Hesabınızı silmek için sabırsızlanıyorsanız aşağıdaki geçici olarak Facebook hesap silme linkini kullanabilirsiniz. Bu makale sayesinde bir kaç tıklama ile Facebook hesabınızı geçici olarak silebilirsiniz. Hesap silme işlemiyle ilgili daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız Facebook Hesap Silme bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Facebook hesabı geçici olarak nasıl silinir?

Geçici olarak Facebook hesap silme işlemi çok basittir. Bu işleme başlayabilmek için bilmeniz gereken tek şey silinecek hesabın kullanıcı adı ve şifresidir. Silinecek hesabın şifresini bilmiyorsanız, buraya tıklayarak hesabınızın şifresini yenileyebilirsiniz. Silinecek hesabın kullanıcı adı ve şifresini bilenler makalemizi okumaya devam edebilirler.

Facebook Hesabınızı Geçici Olarak Silin

Facebook yönetimi suistimallerin önüne geçmek için cep telefonu gibi mobil cihazlar üzerinden hesap silme işlemine izin vermemektedir. Bu nedenle işinizi kolaylaştırması açısından bu işlemi herhangi bir masaüstü veya dizüstü bilgisayardan yapmanızı tavsiye ediyoruz. Herhangi bir bilgisayara erişimi olmayan arkadaşların endişe etmesine gerek yok. İşlemi telefonunuzdan nasıl yapacağınızı makalenin altında bulabilirsiniz.

İlk olarak İnternet tarayıcınızı açın ve facebook.com’a girin. Ardından hesabınıza giriş yapın ve aşağıdaki geçici Facebook hesap silme linkine tıklayın.

Geçici Olarak Facebook Hesap Silme Linki

Hesap silme linkine tıkladıktan sonra Facebook sistemi sizden hesabınızın parolasını isteyebilir. İsterse girin ve işleme devam edin. Bu aşamadan sonra ekranınızda “Hesabını dondurmak istediğinden emin misin?” başlıklı bir pencere açılacak. Açılan pencerede ayrılma nedenimizi belirtmemiz gerekiyor. Bu alan zorunlu. Bu alandaki seçeneklerden “Diğer, lütfen açıkla:” seçeneğini işaretleyin ve altındaki kutucuğa “Ara veriyorum, istediğim zaman geri döneceğim.” yazın ve “Dondur” düğmesine tıklayın. Böylelikle hesabınızı geçici olarak kapatmış olursunuz. 

Telefondan Geçici Olarak Facebook Hesap Kapatma

Bu işlem cep telefonunuzda yüklü olan İnternet tarayıcısı üzerinden yapılabiliyor ama Facebook bazen sorun çıkarabiliyor. Aşağıdaki adımları izleyerek cep telefonunuzdan hesabınızı silebilirsiniz. Hesabınızı cep telefonunuzu kullanarak sorunsuz bir şekilde silmek istiyorsanız, tarayıcınızın “Masaüstü Sitesi İste” özelliği olmalı. Bu özellik Google Chrome, Firefox ve Opera gibi İnternet tarayıcılarında mevcut. Şimdi hesabınızı telefonunuzdan kapatmak için aşağıdaki adımları izleyin.

  1. İnternet tarayıcınızı açın ve facebook.com’a girin.
  2. Masaüstü sitesi iste özelliğini aktif hale getirin.
  3. Kullanıcı adı ve şifrenizle oturum açın.
  4. Yukarıdaki hesap silme linkine dokunun.
  5. Hesap silme nedeninizi belirtin.
  6. Dondur düğmesine dokunun.

Bu adımları tamamladığınızda cep telefonunuzu kullanarak Facebook hesabınızı geçici olarak kapatmış olursunuz. Konuyla ilgili herhangi bir problem yaşarsanız, aşağıdaki yorum formunu kullanarak probleminizi bize iletebilirsiniz.

Geçici Olarak Silinen (Kapatılan) Hesap Nasıl Kurtarılır

Geçici olarak silinen hesabı aktif hale getirmek çok kolaydır. Hesabınızı kurtarmak için kullanıcı adı ve şifrenizle Facebook’a giriş yapmanız yeterlidir. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra hesap kapatma işlemini iptal edebilir ve Facebook’u kullanmaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Bu nedenle hesabınızı silmeden önce kullanıcı adı ve şifrenizi sadece sizin ulaşabileceğiniz güvenli bir yere kaydetmeyi ihmal etmeyin. Ayrıca hesabınızın bağlı olduğu e-posta adresine ve telefon numarasına erişiminizi kaybetmeyin.

Geçici Olarak Facebook Hesap Silme (Kapatma)
Geçici Facebook hesap silme işlemi anlatılıyor. Hesap silme linki paylaşılıyor ve işlem hakkında detaylı bilgi veriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.