Reklam

Geçici Instagram Hesap Silme Linki

Merhaba! Bu sayfaya geçici Instagram hesap silme linkine tıkladığınız için yönlendirildiniz. Bu yönlendirmenin amacı hesabınızı silmeden önce bilmeniz gerekenler son bir kez hatırlatmaktır.

Vakit kaybetmeden işlemi tamamlamak isteyen ziyaretçilerimiz aşağıdaki düğmeyi kullanarak geçici hesap silme linkine ulaşabilirler.

Geçici Instagram Hesap Silme Linki

Geçici Instagram Hesap Silme (Kapatma) Hakkında

Instagram hesabınız değerli fotoğraf ve videolarınızı bünyesinde barındırmaktadır. Ayrıca özel mesajlarınız, yaptığınız yorumlar, aldığınız yorumlar ve beğenileriniz de hesabınızda saklanmaktadır. Bu anı ve paylaşımlar kullanıcılar için oldukça önemlidir. Bu nedenle hesabınızı silmeden önce sizlere bazı hatırlatmalar yapmamız gerekiyor. Konu hakkında daha detaylı bilgi almak için geri dönebilir veya Geçici Instagram Hesap Silme başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

Instagram hesabımı geçici olarak sildiğim zaman ne olur?

Geçici olarak hesap silme işlemi sosyal medya kullanıcılarının büyük bir kısmı tarafından hesap dondurma olarak bilinmektedir. Bu yöntem Instagram kullanımına ara vermek isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Yukarıdaki bağlantıya tıkladıktan sonra adımları tamamladığınız zaman hesabınızı geçici olarak silmiş olursunuz. Bu durumda Instagram hesabınızı yayından kaldırır ve verilerinizi sunucularında saklar. Bu saklama için belirli bir süre kısıtlaması yoktur. Instagram hesabınızı 10 günlüğüne de 10 yıllığına da geçici olarak kapatabilirsiniz. Instagram hesabınızı geçici olarak kapattığınız zaman arkadaşlarınız ve diğer kullanıcılar hesabınıza erişemez. Sadece gönderdiğiniz mesajlar, gönderilen kişinin gelen kutusunda kalabilir.

Geçici olarak sildiğim Instagram hesabını nasıl kurtarırım?

Hesabınızı sildiniz, belirli bir süre geçti ve hesabınızı tekrar kullanmak istiyorsunuz. Bu durumda yapmanız gereken tek şey hesabınıza giriş yapmaktır. Hesabınıza giriş yaptığınz anda profiliniz aktif hale gelir. Instagram’ı kullanmaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Instagram hesabımı geçici olarak kapatmadan önce nelere dikkat etmeliyim?

Daha önce de belirttiğimiz gibi bu yöntem Instagram’a ara vermek isteyen kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Kullanıcılar verdikleri aranın ardından profillerine giriş yaparak Instagram’ı kullanmaya devam edebilirler. Fakat bazı kullanıcılar çeşitli bilgileri hatırlayamadığı için hesabını aktif hale getiremiyor. Hesabınızı sildikten sonra herhangi bir problemle karşılaşmayı istemiyorsanız, aşağıdaki hususlara dikket etmenizi tavsiye ediyoruz. Bu hususlar:

 1. Hesabınızın giriş bilgilerini sadece sizin ulaşabileceğiniz güvenli bir yere kaydedin.
 2. Hesabınıza tanımlı olan telefon numarasına ve e-posta adresine erişiminizi kaybetmeyin.
 3. Hesabınızı Facebook vasıtasıyla açtıysanız, Facebook hesabınızı silmeyin.

Bu üç hususa dikkat ederseniz, hesabınızı aktif hale getirirken herhangi bir problemle karşılaşmazsınız. Hesap silme işlemiyle ilgili aklınıza takılan herhangi bir problem varsa Instagram Hesap Silme başlıklı makalemize göz atabilirsiniz.

Geçici Instagram Hesap Silme Linki & Geçici Instagram Hesap Kapatma Linki
Makalede geçici olarak Instagram hesap silme (hesap kapatma) linki paylaşılıyor.

7 yorum var “Geçici Instagram Hesap Silme Linki”

 1. Instagram son zamanlarda çok fazla vaktimi almaya başladı. Instagram’da gezinmeden duramıyorum bu bende bir hastalık oldu. Kendimi bu sosyal paylaşım uygulamasına kaptırdığım için pişmanım. Bu nedenle Instagram kullanımına belirli bir süre ara vermek istiyorum.

 2. Instagram çok fazla vaktimi alıyor ama hesabımı da kaybetmek istiyorum. Bu nedenle hesabımı geçici olarak kapatmak istiyorum. Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

 3. Hesap silme işlemini bilgisayardan da denedim, telefondan da denedim fakat karşıma “Üzgünüz, hesabınızı haftada sadece bir kere kapatabilirsin. Birkaç gün sonra tekrar dene.” şeklinde bir uyarı çıkıyor. Sizce ne yapmalıyım?

  1. Merhaba Reyhan Hanım,
   Hesap silme işlemini sık sık gerçekleştiremezsiniz. Birkaç hafta sonra işlemi tekrar ederseniz hesabınız silinecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.