Reklam

Geçici Instagram Hesap Silme | Kolay Geçici Instagram Hesap Kapatma

Merhaba, bu sayfada geçici Instagram hesap silme işlemi anlatılmaktadır. Hesabınızı silmek için sabırsızlanıyorsanız aşağıdaki hesap silme linkine tıklayabilirsiniz. Bu makale sayesinde Instagram’a kolayca ara verebilirsiniz. Ayrıca geçici hesap silme yani hesap dondurma hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Instagram hesabı geçici olarak nasıl silinir?

Geçici olarak Instagram hesap kapatma işlemi çok kolaydır. Hesabınızı dondurmak için bilmeniz tek şey hesabınızın kullanıcı adı ve şifresidir. Geçici olarak kapatacağınız hesabın şifresini bilmiyorsanız buraya tıklayarak hesabınızın şifresini yenileyebilirsiniz. Silinecek hesabın kullanıcı adı ve şifresini bilen ziyaretçilerimiz makalemizi okumaya devam edebilirler.

Instagram Hesabınızı Geçici Olarak Kapatın

Instagram yönetimi telefonunuzda yüklü olan uygulama üzerinden hesap silme işlemine izin vermemektedir. Bu nedenle hesabınızı kolayca silebilmeniz için herhangi bir masaüstü veya dizüstü bilgisayar kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bilgisayarı olmayan Instagram kullanıcılarının endişe etmesine gerek yok. Aşağıda işlemin cep telefonu üzerinden nasıl yapılacağını da anlattık.

İlk olarak bilgisayarınızın veya cep telefonunuzun İnternet tarayıcısını açın ve instagram.com’a giriş yapın. Ardından kullanıcı adı ve şifrenizle hesabınıza giriş yapın ve profilinizi açın. Bazı Android telefonlarda tarayıcı sizi uygulamaya yönlendirmeye çalışabilir, böyle durumlarda tarayıcıya geri dönün. Profilinizi açtıktan sonra aşağıdaki geçici Instagram hesap silme linkine tıklayın.

Geçici Instagram Hesap Silme Linki

Bu link sizi hesap silme bağlantısının bulunduğu sayfaya yönlendirecek. Bu sayfadaki bağlantıya tıklayın ve aşağıdaki anlatılanları uygulayın.

Hesap silme linkine tıkladıktan sonra sistem sizden hesabınızın parolasını isteyebilir. İsterse girin. Bu aşamadan sonra geçici Instagram hesap kapatma sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu sayfada ayrılma nedenimizi belirtmemiz gerekiyor. Ayrılma nedeni olarak “Ara vermek istiyorum.” seçeneğini seçebilirsiniz. Bu seçimi yaptıktan varsa, sayfada bulunan diğer alanları doldurun ve hesap kapatma düğmesine tıklayın. Böylece hesabınızı geçici olarak kapatmış olursunuz. İşlem bu kadar! Konuyla ilgili herhangi bir problemle karşılaşırsanız, aşağıdaki yorum formunu kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici olarak kapatılan Instagram hesabı nasıl açılır?

Gizlilik, güvenlik veya vakit kaybı gibi nedenlerden ötürü Instagram’ı kullanmaya ara verdiniz. Belirli bir süre sonra hesabınızı tekrar açmak istiyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken tek şey kullanıcı adı ve şifrenizle hesabınıza giriş yapmaktır. Bu nedenle hesabınızı geçici olarak kapattıktan sonra aşağıdaki hususlara dikkat edin.

  1. Hesabınızın kullanıcı adı ve şifresini güvenli bir yere kaydedin.
  2. Hesabınızın bağlı olduğu e-posta adresine erişiminizi kaybetmeyin.
  3. Hesabınızda tanımlı olan telefon numarasına erişiminizi kaybetmeyin.
  4. Hesabınızı Facebook ile açtıysanız, Facebook hesabınızı kapatmayın.

Bu dört uyarıyı dikkate alırsanız, hesabınızı aktif hale getirirken herhangi bir problemle karşılaşmazsınız. Diğer hesap kapatma yöntemlerini öğrenmek için Instagram Hesap Silme başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

Geçici Instagram Hesap Silme (Kapatma)
Geçici olarak Instagram hesap kapatma işlemi anlatılıyor ve hesap kapatma linki paylaşılıyor.

2 yorum var “Geçici Instagram Hesap Silme | Kolay Geçici Instagram Hesap Kapatma”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.