Reklam

Instagram Hesap Silme | En Kolay Instagram Hesap Kapatma Yöntemi

Merhaba, bu yazımızda Instagram hesap silme işlemini anlatıyoruz. Hesabınızı kolayca kapatmak istiyorsanız, paylaştığımız Instagram hesap silme linkini kullanabilirsiniz. Bu makale sayesinde Instagram hesap kapatma işlemini birkaç tıklama ile geçici veya kalıcı olarak tamamlayabilirsiniz.

Instagram Hesap Silme & Instagram Hesap Kapatma

Instagram hesabını silmek yani kapatmak oldukça kolaydır. İşleme başlayabilmeniz için bilmeniz gereken tek şey kapatılacak hesabın kullanıcı adı ve şifresidir. Kısaca sileceğiniz hesaba giriş yapabiliyor olmanız gerekmektedir. Eğer hesabınızın şifresini bilmiyorsanız buraya tıklayarak Instagram şifre yenileme veya kurtarma hakkında bilgi edinebilirsiniz. Hesabınıza giriş yapabiliyorsanız başlayalım.

Instagram hesabı nasıl silinir?

Instagram yöneticileri kullanıcılarına iki ayrı hesap silme (kapatma) seçeneği sunmaktadır. Instagram kullanıcıları hesaplarını hem geçici olarak hem de kalıcı olarak kapatabilirler. Bu iki hesap kapatma şeklini ayrı ayrı anlatacağız.

Geçici Instagram Hesap Silme

Bu hesap kapatma yöntemi genellikle Instagram’a bir süre ara vermek isteyen kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Bu yöntemi kullanarak hesabınızı kapattığınız zaman, istediğini zaman hesabınıza giriş yaparak Instagram’ı kullanmaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

İlk olarak bilgisayarınızın veya cep telefonunuzun İnternet tarayıcısını açın. Ardından adres çubuğuna instagram.com yazın ve Instagram’a girin. Ardından profilinize giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki hesap silme linkine tıklayın.

Geçici Instagram Hesap Silme Linki

Bu link sizi hesabınızı geçici olarak silmenize yardımcı olacak olan bağlantının bulunduğu sayfaya yönlendirecek. Bu sayfadaki linke tıklayın. Linke tıkladıktan sonra kullanıcı adı ve şifrenizin yer aldığı “Hesabını Geçici Olarak Kapat” başlıklı bir sayfa açılacak. Bu sayfada hesap kapatma nedenimizi belirtmemiz gerekiyor. Hesap kapatma nedeni olarak “Ara vermek istiyorum.” seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Ayrılma nedeninizi belirttikten sonra alt kısımdaki kutucuğa Instagram hesabınızın şifresini girin. Şifrenizi girdikten sonra sayfanın altındaki hesap kapatma düğmesine tıklayarak işlemi tamamlayın.Konu hakkında detaylı bilgi almak için Geçici Instagram Hesap Silme başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

Kalıcı Instagram Hesap Silme

Bu yöntem bir daha dönmemek üzere Instagram hesabını silmek isteyen kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Instagram ile ilgili aşılamayacak problemleriniz varsa, bu yöntem tüm sorunlarınızı kökten çözecektir. Hesabınızı kalıcı olarak silmek için ilk olarak bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan instagram.com’a girin. Ardından hesabınıza giriş yapın. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra aşağıdaki kalıcı hesap silme linkine tıklayın.

Kalıcı Instagram Hesap Silme Linki

Bu link sizi hesabınızı kalıcı olarak silmek için gerekli olan bağlantının bulunduğu sayfaya yönlendirecek. Bu sayfadaki linke tıklayın. Bu tıklama sizi “Hesabını Sil” başlıklı bir sayfaya yönlendirecek. Bu sayfada hesap silme nedenimizi belirtmemiz şart. Ayrılma nedeni olarak “Çok zamanımı alıyor.” seçeneğini seçmenizi tavsiye ediyoruz. Bu seçmi yaptıktan sonra alttaki kutucuğa hesabınızın şifresini girin. Şifreyi girdikten sonra “Hesabımı kalıcı olarak sil.” düğmesine tıklayın. Böylelikle işlemi tamamlamış olursunuz. Konuyla ilgili daha fazla bilgi almak için Kalıcı Instagram Hesap Silme başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

Telefondan Instagram Hesap Silme

Instagram yönetimi suistimallerin önüne geçebilmek için uygulama üzerinden hesap silme işlemine izin vermemektedir. Bu nedenle hesabınızı bir İnternet tarayıcısı üzerinden instagram.com’a girerek silmeniz gerekmektedir. Bu nedenle işlemi bilgisayarınızdan yapmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Bilgisayarı olmayanlar işlemi telefonlarında yüklü olan İnternet tarayıcısı üzerinden de gerçekleştirebilir. Bunun için yukarıda anlatılanları uygulamaları yeterlidir. Ancak bazen telefondan açılan linkler hesap kapatma sayfasına yönlendirilmiyor. Bu sorunun önüne geçmek için telefonunuza Opera, Firefox veya Chrome tarayıcılarından birini yükleyin. Bu tarayıcıların “Masaüstü Sitesi İste” özelliğini aktif hale getirdikten sonra sistem telefonunuzu masaüstü bilgisayar gibi algılayacaktır. Böylece hesap silme işlemini telefonunuz üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram hesabımı sildiğim zaman ne olur?

Daha önce de belirttiğimiz gibi kalıcı ve geçici olmak üzere iki ayrı hesap kapatma yöntemi var. Eğer hesabınızı kalıcı olarak silerseniz, hesabınızda yüklü olan fotoğraf ve videoları silinir. Ayrıca gönderilerinize yapılan yorumlar ve sizin yaptığınız yorumlar silinir. Beğenileriniz, takip ettikleriniz ve takipçileriniz de silinir. Mesaj kutunuza erişemezsiniz. Mesaj kutunuzdaki içerikler de silinir ancak başkalarına gönderdiğiniz mesajlar gönderilen kişinin gelen kutusunda kalabilir.

Hesabınızı geçici olarak sildiğiniz zaman da hesabınıza ait tüm veriler yayından kalkar. Hesabınız dondurulmuş vaziyette Instagram sunucularında bekletilir. Hesabınız donuk kaldığı süre boyunca başkaları tarafından görüntülenemez ve arkadaşlarınız size mesaj gönderemez.

Silinen Instagram hesabı nasıl kurtarılır?

Kalıcı olarak silinen hesaplarda, Instagram suistimallerin önüne geçmek ve kullanıcıların fikir değiştirme ihtimaline karşı hesap silme işleminden sonra 20 gün boyunca hesabınızı sunucularında bekletir. Bu süre zarfında kullanıcı adı ve şifrenizle hesabınıza giriş yaparak hesap silme talimatınızı iptal edebilirsiniz. İşlemi iptal etmezseniz 20. günün sonunda hesabınız kalıcı olarak silinir. Kalıcı olarak silinen hesapların kurtarılması mümkün değildir.

Geçici olarak silinene hesap sahipleri için endişe edilecek bir durum yok. İstediğiniz zaman kullanıcı adı ve şifrenizle hesabınıza giriş yaparak Instagram’ı kullanmaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Hesabınıza giriş yaptığınız zaman hesabınız aktif hale gelir.

Instagram Hesap Silme & Instagram Hesap Kapatma
Instagram hesap silme işlemi anlatılıyor ve hesap silme linki paylaşılıyor. Ayrıca Instagram hesap kapatma hakkında bilgi veriliyor.

3 yorum var “Instagram Hesap Silme | En Kolay Instagram Hesap Kapatma Yöntemi”

  1. Bu kadar kolay olacağını hiç tahmin etmiyordum. Sayenizde gerçek dışı yaşamlarını paylaşan insan topluluğundan uzaklaşmış oldum.

  2. Anlattığınız şekilde İnstagram hesap kapatma işlemimi tamamladım. Lakin merak ettiğim bir husus var. Ben hesabımı silmeden önce kız arkadaşıma bir mesaj atmıştım. Mesajımı görmesini istemiyorum, hesabımı kapatmam mesajın silinmesine vesile olur mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.