Reklam

Instagram Şifremi Unuttum | Instagram Şifre Bulma, Yenileme ve Öğrenme

Ziyaretçilerimizden sık sık “Instagram şifremi unuttum, hesabıma giriş yapamıyorum.” başlıklı yardım talepleri alıyoruz. Instagram profiline girememek ciddi bir sorun. Bu makalemizde söz konusu kullanıcılar için Instagram şifre bulma, yenileme ve öğrenme işlemini anlatacağız.

Instagram şifremi unuttum, hesabıma giriş yapamıyorum!

Instagram şifrenizi hatırlamıyorsanız endişe etmenize gerek yok. Hesabınızı kolayca kurtarabilirsiniz. Instagram hesabınızın şifresini hem bilgisayarınızdan hem de cep telefonunuzdan yenileyebilirsiniz.

Unutulan Instagram Şifresini Bilgisayardan Yenileme

Bilgisayar üzerinden unutulan şifreyi yenilemek çok kolaydır. İlk olarak bilgisayarınızın İnternet tarayıcısını açın ve instagram.com’a girin. Ardından “Hesabın var mı? Giriş yap” bağlantısına tıklayın. Açılan pencereden “Şifreni mi unuttun?” bağlantısına tıklayın. Bu tıklama sizi “Şifreyi Yenile” başlıklı sayfaya yönlendirecek. Bu sayfadaki kutucuğa e-posta adresinizi veya kullanıcı adınızı yazın ve “Şifreyi Yenile” düğmesine tıklayın. Bu tıklamanın ardından hesabınızın bağlı olduğu e-posta adresine “Reset Your Password” başlıklı bir mail gelecek. Bu maili açın ve “Reset Password” düğmesine tıklayın. Düğmeye tıkladıktan sonra hesabınıza yeni şifre oluşturacağınız bir sayfa açılacak. Açılan sayfaya hesabınızın yeni şifresini girin ve kaydedin. Böylelikle şifresini unuttuğunuz Instagram hesabını kurtarmış olursunuz. E-postanıza gelen mailin ekran görüntüsü aşağıdadır.

Instagram Şifremi Unuttum
Instagram şifresini yenilerken e-postanıza gelen “Reset Password” bağlantısı.

Unutulan Instagram Şifresini Telefondan Yenileme

İlk olarak cep telefonunuzda yüklü olan Instagram uygulamasını açın. Ardından “Giriş yapmak için yardım al.” bağlantısına tıklayın. Uygulama üzerinden hem e-posta adresinize hem de cep telefonu numaranıza şifre yenileme bağlantısı isteyebilirsiniz. Yardım al bağlantısına tıkladıktan sonra “Girişte sorun mu yaşıyorsun?” başlıklı bir pencere açılacak. Bu penceredeki kullanıcı adı alanına Instagram hesabınızın kullanıcı adını yazın. Ardından “Giriş Bağlantısı Gönder” düğmesine tıklayın. Böylelikle e-posta adresinize şifre yenileme bağlantısı gönderilecek. Bu bağlantıya tıklayarak hesabınızın şifresini kolayca yenileyebilirsiniz. Hesabınızın şifresini cep telefonunuz üzerinden almak için “Girişte sorun mu yaşıyorsun?” başlıklı penceredeki “Telefon” sekmesine tıklayın. Bu tıklamanın ardından açılan alana cep telefonu numaranızı yazın ve şifre yenileme bağlantınızı kısa mesajla cep telefonunuza alın. Tüm bu işlemleri yaptığınız ekrana ait görüntü aşağıdadır.

Instagram Şifremi Unuttum 2
Telefonunuzda yüklü olan uygulama üzerinden hem e-posta adresinize hem de cep telefonu numaranıza şifre yenileme bağlantısı alabilirsiniz.

 

Instagram hesabını Facebook hesabı ile açanlar, “Facebook ile Giriş Yap” seçeneğini kullanarak kolayca hesaplarına girebilirler. Hesabınızı kurtardıktan sonra silmek istiyorsanız Instagram Hesap Silme başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

Bir yorum var “Instagram Şifremi Unuttum | Instagram Şifre Bulma, Yenileme ve Öğrenme”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.