Reklam

Kalıcı Facebook Hesap Silme | Facebook hesabınızı kalıcı olarak silin!

Merhaba, bu sayfada kalıcı Facebook hesap silme işlemi anlatılmaktadır. Hesabınızı kalıcı olarak silmek için sabırsızlanıyorsanız aşağıdaki kalıcı Facebook hesap silme linkini kullanabilirsiniz. Bu makale sayesinde bir kaç tıklama ile Facebook hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız Facebook Hesap Silme başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

Facebook hesabı kalıcı olarak nasıl silinir?

Kalıcı Facebook hesap silme işlemi çok basittir. Hesabınızı kalıcı olarak silebilmek için bilmeniz gereken tek şey silinecek hesabın kullanıcı adı ve şifresidir. Sileceğiniz hesabın şifresini unuttuysanız, buraya tıklayarak ne yapmanız gerektiği hakkında bilgi alabilirsiniz. Kalıcı olarak silinecek Facebook hesabının kullanıcı adı ve şifresini bilenler makalemizi okumaya devam edebilirler.

Facebook Hesabınızı Kalıcı Olarak Silin

Bu yöntem bir daha Facebook’u kullanmak istemeyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Eğer ilerleyen zamanlarda Facebook’u tekrar kullanmayı düşünüyorsanız, Geçici Facebook Hesap Silme makalemizi okuyabilirsiniz. Kalıcı olarak Facebook hesap silmede kararlıysanız, başlayalım…

İlk olarak bilgisayarınızın veya telefonunuzun İnternet tarayıcısını açın. Ardından adres çubuğuna Facebook.com yazın ve Facebook’a girin. Ardından kullanıcı adı ve şifrenizle silinecek hesaba giriş yapın. Hesaba giriş yaptıktan sonra aşağıdaki kalıcı Facebook hesap silme linkine tıklayın.

Kalıcı Olarak Facebook Hesap Silme Linki

Linke tıkladıktan sonra Facebook hesap silme linkinin olduğu sayfaya yönlendirileceksiniz. Yönlendirildiğiniz sayfadaki hesap silme linkine tıklayın. Linke tıkladıktan sonra sistem sizden silinecek hesabın parolasını isteyebilir. İsterse girin. Bu aşamadan sonra sizi “Hesabımı sil.” başlıklı bir pencere karşılayacak. Bu penceredeki hesap silme düğmesine tıklayın. Bu tıklama sonrasında “Hesabımı Kalıcı Olarak Sil” başlıklı bir pencere açılacak. Bu penceredeki şifre ve güvenlik kodu alanlarını doldurun. Gerekli alanları doldurduktan sonra “Tamam” düğmesine tıklayın ve hesabınızı kalıcı olarak silin. Böylelikle kalıcı olarak Facebook hesap silme işlemini tamamlamış olursunuz.

Telefondan Kalıcı Facebook Hesap Kapatma

Yukarıdaki işlemi telefonunuzda yüklü olan İnternet tarayıcısından da yapabilirsiniz ama Facebook mobil cihazlar üzerinden hesap silme işlemine izin vermediği için bazen sorun çıkarabiliyor. Bu sorunun önüne geçmek için telefonunuzda yüklü olan tarayıcıyı “Masaüstü Sitesi İste” özelliği ile çalıştırmanız gerekiyor. Bu özellik Firefox, Opera ve Chrome gibi tarayıcılarda mevcut. İlk olarak bu tarayıcılardan birini telefonunuza yükleyin. Ardından aşağıdaki adımları takip edin.

  1. facebook.com’a girin.
  2. Masaüstü sitesi iste özelliğini aktif hale getirin.
  3. Hesabınıza giriş yapın.
  4. Hesap silme linkine tıklayın.
  5. Gerekli alanları doldurun ve tamam düğmesine tıklayın.

Bu beş adımı tamamladığınızda telefonunuzu kullanarak kalıcı Facebook hesap kapatma işlemini tamamlamış olursunuz. Konuyla ilgili herhangi bir problemle karşılaşırsanız, aşağıdaki yorum formunu kullanarak probleminizi bize ulaştırabilirsiniz.

Kalıcı Olarak Silinen (Kapatılan) Facebook Hesabı Nasıl Kurtarılır

Kalıcı olarak silinen hesabı kurtarmak çok kolaydır ama elinizi çabuk tutmalısınız. Facebook kalıcı olarak silinen hesapların kurtarılması için işlemin başlatıldığı tarihten itibaren 14 gün boyunca dondurur. Bu 14 günlük süre zarfında hesabınıza giriş yaparak hesap silme işlemini iptal edebilirsiniz. 14. günün sonunda işlemi iptal etmezseniz hesabınız kalıcı olarak silinir. Kalıcı olarak silinen hesabın kurtarılması söz konusu değildir.

Kalıcı Facebook Hesap Silme & Kalıcı Facebook Hesap Kapatma
Kalıcı olarak Facebook hesap silme işlemi anlatılıyor. Kalıcı Facebook silme linki paylaşılıyor ve işlem hakkında bilgi veriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.