Reklam

Kalıcı Instagram Hesap Silme Linki

Merhaba! Bu sayfaya kalıcı Instagram hesap silme linkine tıkladığınız için yönlendirildiniz. Bu yönlendirmenin amacı hesabınızı kalıcı olarak silmeden önce bilmeniz gerekenleri son bir kez hatırlatmaktır.

Vakit kaybetmek istemeyen ziyaretçilerimiz aşağıdaki düğmeyi kullanarak hesap silme linkine ulaşabilirler.

Kalıcı Instagram Hesap Silme Linki

Kalıcı Instagram Hesap Silme (Kapatma) Hakkında

Instagram profiliniz en değerli fotoğraf ve videolarınızı bünyesinde barındırmaktadır. Değerli hatıralarınız hesabınızda yer almaktadır. İnsanı insan yapan değerlerden biri de anılardır. Bu nedenle hesabınızda barınan anılarınız ve paylaşımlarınız önemlidir. Bu nedenle hesabınızı kalıcı olarak silmeden önce aşağıdaki hatırlatmalara dikkat etmenizi tavsiye ediyorum. İşlem hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için Kalıcı Instagram Hesap Silme başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

Instagram hesabımı kalıcı olarak sildiğim zaman ne olur?

Hesabınızı sildiğiniz anda profiliniz, paylaştığınız fotoğraflar, etiketlendiğiniz fotoğraflar, videolarınız, yorumlarınız, beğenileriniz ve takipçileriniz silinir. Kısaca profilinize ait tüm veriler ortadan kaldırılır. Hesabınızı sildiğiniz anda profilinizi kimse görüntüleyemez. Profiliniz ziyaret edilemez ve mesajlaşma servisi üzerinden iletişime geçilemez. Hesabınızı kapattığınız zaman silinecek verilerden bazıları şunlardır:

 • Fotoğraflarınız ve videolarınız
 • Arkadaşlarınızın etiketlediği fotoğraflar ve videolar
 • Yaptığınız beğeniler
 • Paylaşımlarınıza gelen beğeniler
 • Yaptığınız ve aldığınız yorumlar
 • Koleksiyona kaydettiğiniz gönderiler
 • Mesajlarınız
 • Profilinize ait diğer tüm veriler

Eğer bu verileri kaybetmek istemiyorsanız ve Instagram’a belirli bir süre ara vermek istiyorsanız, Geçici Instagram Hesap Silme makalemizi okuyabilirsiniz.

Kalıcı olarak kapattığım Instagram hesabını nasıl kurtarırım?

Instagram suistimallerin önüne geçmek için ve kullanıcılarının fikir değiştirme ihtimaline karşı hesap silme işleminden sonra 20 gün boyunca hesabınızı dondurur. Bu süreçte hesabınız silinmiş gibidir, Instagram üzerinden kimse profilinizi görüntüleyemez. Bu 20 günlük süre zarfında hesabınıza kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaparak işlemi iptal edebilirsiniz. 20. günün sonunda hesabınız kalıcı olarak silinecektir. Kalıcı olarak silinen hesapları kurtarmak mümkün değildir.

Hesabımı kalıcı olarak silmeden önce nelere dikkat etmeliyim?

Hesabınızı silmeden önce hesabınızın kullanıcı adı ve şifresini sadece kendinizin ulaşabileceği güvenli bir alana kaydedin. Böylece hesap silme işleminden sonra fikir değiştirdiğinizde hesabınıza giriş yaparken sorun yaşamazsınız. Ayrıca hesabınızda tanımlı olan e-posta adresine ve telefon numarasına da erişiminizi kaybetmeyin.

Kalıcı Instagram Hesap Silme & Kapatma Linki
Kalıcı olarak Instagram hesap kapatma linki paylaşılıyor.

Hesap silme işlemiyle ilgili daha detaylı bilgi almak için Instagram Hesap Silme başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Yazıda konuyla ilgili tüm detaylar paylaşılmaktadır.

7 yorum var “Kalıcı Instagram Hesap Silme Linki”

 1. Birkaç ay önce Instagram’a kayıt oldum. Gerçekten güzel bir uygulama yapmışlar. Maalesef benim artık bu mecra için vaktim yok. Ayrıca telefon hattımda tanımlı olan İnternet’im bitmek üzere. Bu nedenle hesabımı silmek istiyorum, teşekkürler.

  1. Merhaba, yukarıda anlatılanları uygulayarak hesabınızı kolayca silebilirsiniz. Hesabınıza giriş yapın ve yukarıdaki hesap silme linkine tıklayın. Gerisini kolayca halledebilirsiniz.

 2. Saatlerdir hesap silmek için uğraşıyorum, diğer siteler dondurmak için yönlendirdi çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.