Reklam

Kalıcı Instagram Silme | Instagram Hesabını Kalıcı Olarak Kapatma

Merhaba, bu sayfada kalıcı Instagram hesap silme yani kalıcı Instagram hesap kapatma işlemi anlatılmaktadır. Hesabınızı kalıcı olarak silmek için sabırsızlanıyorsanız, aşağıdaki hesap silme linkine tıklayabilirsiniz. Bu makale sayesinde bir kaç tıklama ile hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

Instagram hesabı kalıcı olarak nasıl silinir?

Kalıcı Instagram hesap silme işlemi çok basittir. İşlemi tamamlayabilmeniz için bilmeniz gereken tek şey silinecek hesabın kullanıcı adı ve şifresidir. Hesabınızın şifresini hatırlamıyorsanız, buraya tıklayarak ne yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Kalıcı olarak silinecek Instagram hesabının kullanıcı adı ve şifresini bilenler makalemizi okumaya devam edebilirler.

Kalıcı Olarak Instagram Hesap Kapatma

Bu yöntem genellikle Instagram’ı bir daha kullanmak istemeyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Eğer ilerleyen zamanlarda Instagram’ı tekrar kullanmayı düşünüyorsanız, Geçici Instagram Hesap Silme başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Eğer hesabınızı kalıcı olarak silmekte kararlıysanız başlayalım…

İlk olarak cep telefonunuzun veya bilgisayarınızın İnternet tarayıcısını açın ve instagram.com’a girin. Ardından kullanıcı adı ve şifrenizle hesabınıza giriş yapın. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra aşağıdaki hesap silme linkine tıklayın.

Kalıcı Instagram Hesap Silme Linki

Yukarıdaki bağlantı sizi hesap silme linkinin olduğu sayfaya yönlendirecek. Bu sayfadaki hesap silme linkine tıklayın. Bu tıklama sizi “Hesabını sil.” başlıklı bir pencereye yönlendirecek. Bu sayfada ayrılma nedenimizi belirtmemiz gerekiyor. Herhangi bir ayrılma nedeni belirtin ve açılan kutucuğa hesabınızın şifresini yazın. Hesabınızın şifresini yazdıktan sonra sayfanın altındaki “Hesabımı kalıcı olarak sil.” etiketli düğmeye tıklayın. Böylelikle Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmiş olursunuz. Konuyla ilgili olarak anlatılanların dışında bir problemle karşılaşırsanız, aşağıdaki yorum formunu kullanarak probleminizi bize iletebilirsiniz.

Telefondan Kalıcı Olarak Instagram Hesap Silme (Kapatma)

Instagram yönetimi suistimallerin önüne geçmek için uygulama üzerinden hesap silme işlemine izin vermemektedir. Bu nedenle telefonunuzda yüklü olan İnternet tarayıcısını kullanmanız gerekmektedir. Eğer yukarıdaki anlatımı uygularken sistem sizi uygulamaya yönlendirirse tekrar tarayıcıya dönün ve işleme devam edin. Opera, Chrome ve Firefox gibi tarayıcılarda “Masaüstü Sitesi İste” özelliği var. Bu özelliği aktif hale getirirseniz sistem cep telefonunuzu bilgisayar gibi algılar ve hesabınızı silerken herhangi bir problemle karşılaşmazsınız.

Kalıcı olarak silinen Instagram hesabı nasıl kurtarılır?

Instagram yönetimi hesabını kalıcı olarak silen kullanıcıların fikir değiştirme ihtimalini göz önünde bulundurarak silinen hesabı 20 gün boyunca dondurur. Bu süre zarfında hesap başkaları tarafından görüntülenemez. Bu 20 günlük süre zarfında hesabınıza giriş yaparak işlemi iptal edebilir ve hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. 20. günün sonunda hesabınız kalıcı olarak silinir ve kalıcı olarak silinen hesabın kurtarılması mümkün değildir.

Hesabımı kalıcı olarak kapatmadan önce nelere dikkat etmeliyim?

Bir hesap silindikten sonra 20 gün geçerse kalıcı olarak silinir. 20 günlük bu süre zarfı fikrini değiştiren kullanıcılar için hayati önem arz etmektedir. Bazı kullanıcılar hesabını sildikten sonra giriş bilgilerini unutabiliyorlar. Bu kullanıcıların çoğu fikrini değiştirse dahi hesabına giriş yapamadığı için tüm verilerini sonsuza kadar kaybedebiliyor. Bu duruma düşmemek için aşağıdaki hususlara dikkat etmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

  1. Hesabınızın giriş bilgilerini güvenli bir yere kaydedin.
  2. Hesabınızda tanımlı olan e-posta adresine erişiminizi kaybetmeyin.
  3. Hesabınızda tanımlı telefon numarası varsa, numarayı kullanmaya devam edin.
  4. Hesabınızı Faceboook ile açtıysanız, Facebook hesabınızı silmeyin.

Bu dört hususa dikkat ederseniz herhangi bir problemle karşılaşmazsınız. Konuyla ilgili daha fazla bilgi almak ve diğer hesap silme yöntemlerini öğrenmek için Instagram Hesap Silme başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Kalıcı Instagram Hesap Silme & Kalıcı Instagram Hesap Kapatma
Kalıcı olarak Instagram hesap silme işlemi anlatılıyor. Hesap silme linki paylaşılıyor ve konu hakkında detaylı bilgi veriliyor.

Bir yorum var “Kalıcı Instagram Silme | Instagram Hesabını Kalıcı Olarak Kapatma”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.