Reklam

Linkedin Hesap Silme | En Kolay Linkedin Hesap Kapatma Yöntemi

Merhaba, bu yazımızda Linkedin hesap silme işlemini anlatıyoruz. Hesabınızı kolayca kapatmak istiyorsanız, paylaştığımız Linkedin hesap silme linkine tıklayabilirsiniz. Bu makale sayesinde Linkedin hesap kapatma işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Linkedin Hesap Silme & Linkedin Hesap Kapatma

Linkedin hesabını silmek yani kapatmak çok kolaydır. İşleme başlayabilmeniz için bilmeniz gereken tek şey kapatılacak hesabın kullanıcı adı ve şifresidir. Eğer hesabınızın şifresini bilmiyorsanız buraya tıklayarak Linkedin şifre yenileme veya hesap kurtarma hakkında bilgi edinebilirsiniz. Hesabınıza giriş yapabiliyorsanız başlayabiliriz.

Linkedin hesabı nasıl silinir?

Linkedin yönetimi uygulama üzerinden hesap kapatma işlemine izin vermemektedir. Bu nedenle işleme başlamak için ilk olarak bilgisayarımızın veya cep telefonumuzun İnternet tarayıcısını açıyoruz ve linkedin.com’a giriyoruz. Ardından kullanıcı adı ve şifremizle oturum açıyoruz. Oturum açtıktan sonra aşağıdaki hesap silme linkine tıklıyoruz.

Linkedin Hesap Silme Linki

Yukarıdaki link sizi Linkedin hesap silme linkinin bulunduğu sayfaya yönlendirecek. Bu sayfadaki hesap kapatma linkine tıklayın. Tıklamadan sonra sistem sizden hesabınızın şifresini isteyebilir. Eğer isterse girin. Bu aşamadan sonra ayrılma nedenimizi belirtmemiz gerekiyor. Hesap kapatma nedeni olarak “Farklı bir profesyonel ağ hizmetini kullanıyorum.” seçeneğini işaretlemenizi tavsiye ediyoruz. Ayrılma nedeninizi de belirttikten sonra “Devam” düğmesine tıklayın ve işlemi tamamlayın. Böylelikle hesabınızı silmiş oluyorsunuz. Konuyla ilgili olarak herhangi bir problemle karşılaşırsanız aşağıdaki yorum formunu kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Linkedin hesabımı kapattığım zaman ne olur?

Linkedin, iş dünyasındaki kişilerin birbirleriyle iletişim kurmasını ve bilgi alışverişinde bulunmasını sağlayan profesyonel bir sosyal paylaşım platformudur. 2017 yılının Nisan ayı verilerine göre dünya genelinde 500 milyon kişi bu platformun üyesidir. Türkiye’de de 5 milyonun üzerinde Linkedin üyesi vardır. Hesabınızı kapattığınız zaman bu devasa iş ağından ayrılmış olacaksınız. Eğer geçerli bir nedeniniz yoksa hesabınızı silmek doğru bir karar olmayabilir. Hesabınızı kapattığınız zaman silinecek verileriniz şunlardır:

  1. Profilinizdeki bağlantılar silinecektir.
  2. Profiliniz ve profilinize girdiğiniz veriler silinecektir.
  3. Hesabınıza ait olan tüm tavsiye ve onaylar silinecektir.
  4. Mesajlarınız, yorumlarınız ve beğenileriniz silinecektir.

Kısaca hesabınızı kapattığınız zaman hesabınıza ait tüm veriler kalıcı olarak silinecektir.

Kapatılan Linkedin hesabı nasıl kurtarılır?

Linkedin hesabınızı kapattınız ama belirli bir süre sonra fikrinizi değiştirdiniz. Eğer hesabınız 20 günden az bir süre önce silindiyse hesabınıza giriş yaparak Linkedin profilinizi kurtarabilirsiniz. Hesabınızı kurtarsanız dahi aşağıdaki profil bilgilerinizi geri getiremezsiniz. Bu bilgiler:

  • Onaylar ve tavsiyeler
  • Yok sayılan veya beklemedeki davetiyeler
  • Takip ettikleriniz
  • Grup üyelikleri

Kapanma işleminden sonra 20 günden fazla süre geçmişse, hesabın kurtarılması söz konusu değildir.

Linkedin Hesap Silme & Linkedin Hesap Kapatma
Linkedin hesap silme (hesap kapatma) işlemi anlatılıyor. Konuyla ilgili detaylı bilgi veriliyor.

Bir yorum var “Linkedin Hesap Silme | En Kolay Linkedin Hesap Kapatma Yöntemi”

  1. Linkedin’e dahil olmak için çok hevesliydim. Kayıt oldum ama bir türlü verimli bir şekilde kullanamadım. Anladım ki Linkedin bana göre değil. Bu nedenle hesabımı siliyorum. Hesabımı silmeme yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.