Reklam

Twitter Hesap Silme | En Kolay Twitter Hesap Kapatma Yöntemi

Merhaba, bu yazıda Twitter hesap silme işlemi anlatılmaktadır. Twitter hesabınızı kolayca kapatmak istiyorsanız, paylaştığımız Twitter hesap silme linkini kullanabilirsiniz. Bu makale sayesinde Twitter hesabınızı birkaç tıklama ile silebilirsiniz. Ayrıca silinen Twitter hesaplarına ne olduğu hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Twitter Hesap Silme & Twitter Hesap Kapatma

Sosyal paylaşım siteleri arasında en kolay silinen hesaplardan biri de Twitter hesabıdır. İşleme başlayabilmeniz için bilmeniz gereken tek şey silinecek hesabın kullanıcı adı ve şifresidir. Eğer kapatacağınız hesabın şifresini hatırlamıyorsanız, buraya tıklayarak Twitter hesap kurtarma veya şifre yenileme hakkında bilgi edinebilirsiniz. Silinecek hesaba giriş yapabiliyorsanız, gerisi çok kolay!

Twitter hesabı nasıl silinir?

Twitter hesap silme çok basittir. İlk olarak bilgisayarınızın veya cep telefonunuzun İnternet tarayıcısını açın. Ardından adres çubuğuna twitter.com yazın ve site açıldıktan sonra hesabınıza giriş yapın. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra aşağıdaki hesap silme linkine tıklayın.

Twitter Hesap Silme Linki

Link sizi hesap silme bağlantısının bulunduğu sayfaya yönlendirecek. Bu sayfadaki linke tıklayın. Bu tıklamanın ardından “Bu bir elveda mı?” başlıklı bir pencere açılacak. Bu penceredeki hesap devre dışı bırakma düğmesini kullanarak hesabınızı silebilirsiniz. İşlem bu kadar! Konuyla ilgili olarak makalemizde anlatılanların dışında bir problemle karşılaştıysanız, aşağıdaki yorum formunu kullanarak probleminizi bize iletebilirsiniz.

Twitter Hesap Silme Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Twitter’da Facebook ve Instagram’da olduğu gibi geçici olarak hesap kapatma yani dondurma seçeneği yoktur. Hesabınızı sildiğiniz zaman Twitter profilinizi 30 gün boyunca kapalı tutar. 30. günün sonunda hesabınız ve hesabınıza ait veriler kalıcı olarak silinir. Eğer kullanıcı adınızı değiştirmek için hesabınızı kapatıyorsanız yanlış yoldasınız. Ayarlar sayfasından kullanıcı adınızı kolayca değiştirebilirsiniz. Hesabını sildikten sonra kullanıcı adını veya e-posta adresini başka bir hesapta kullanmayı planlıyorsan, Twitter hesap kapatma işleminden önce söz konusu bilgileri değiştirmeyi unutmayın. İşlemi tamamladıktan birkaç dakika içinde hesabınız Twitter’dan kaldırılır. Ancak bazı içeriklerin tamamen ortadan kalkması bir iki gün sürecektir.

Silinen Twitter hesabı nasıl kurtarılır?

Twitter hesabınızı sildikten sonra fikrinizi değiştirebilirsiniz. Twitter yönetimi bu nedenle hesabını kapatan kullanıcılarına 30 günlük süre tanımaktadır. Bu 30 günlük süre zarfında hesabınıza giriş yaparak hesabınızı kurtarabilirsiniz. 31. günde hesap kalıcı olarak silinir ve kalıcı olarak silinen hesapların kurtarılması söz konusu değildir.

Bazı kullanıcılar hesaplarını kapattıkları halde Google, Yahoo, Bing ve Yandex gibi arama motorlarında profillerinin gözükmesinden şikayetçi oluyorlar. Google gibi arama motorlarının oluşturdukları içerikler üzerinde Twitter’ın herhangi bir yaptırımı yoktur. Bu olay sizin için problem oluyorsa ilgili arama motorunun içerik kaldırma bölümüyle iletişime geçmelisiniz.

Twitter Hesap Silme & Twitter Hesap Kapatma
Twitter hesap silme ve kapatma işlemi anlatılıyor. Twitter hesap silme linki paylaşılıyor ve işlem hakkında detaylı bilgi veriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.