Reklam

Twitter Şifre Değiştirme | Twitter şifresi nasıl değiştirilir?

Selamlar! Bu makalemizde Twitter şifre değiştirme işlemini anlatacağız ve “Twitter şifresi nasıl değiştirilir?” sorusunu cevaplayacağız. Twitter hesabının şifresini değiştirmek isteyenler bu yazıyı çok sevecek!

Twitter şifresi nasıl değiştirilir?

Twitter şifre değiştirme işlemi çok kolaydır. Şifrenizi hem cep telefonunuzda yüklü olan Twitter uygulamasından hem de bilgisayarınızdan kolayca değiştirebilirsiniz. Şifre değiştirme işlemine başlamadan önce şifrenizi unuttuysanız ve hesabınızı kurtarmak istiyorsanız Twitter Şifremi Unuttum başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz. Hesabınıza giriş yapabiliyorsanız, makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Telefondan Twitter Şifre Değiştirme

Twitter çeşitli suistimallerin önüne geçmek için uygulama üzerinden şifre değiştirme işlemine izin vermemektedir. Bu nedenle şifremizi telefon üzerinden değiştirmek istiyorsak, telefonumuzda yüklü olan İnternet tarayıcısını kullanmamız gerekiyor. İlk olarak İnternet tarayıcınızı açın ve twitter.com’a giriş yapın. Ardından kullanıcı adı ve şifrenizle oturum açın ve sol üst köşedeki profil fotoğrafınıza dokunun. Bu dokunuşun ardından bir menü açılacak. Bu menüden “Ayarlar ve Gizlilik” bağlantısına dokunun. Açılan sayfadan “Hesap” bağlantısına dokunun. Bu aşamadan sonra ekranda “Şifre” alanını göreceksiniz. Şifre alanına dokunun. Bu dokunuş sizi şifre değiştirme penceresine yönlendirecek. Bu penceredeki alanlara eski ve yeni şifrenizi girin ve işlemi tamamlayın. Böylelikle telefondan Twitter şifre değiştirme işlemini tamamlamış olursunuz.

Bilgisayardan Twitter Şifre Değiştirme

Bilgisayarınızın İnternet tarayıcısını açın ve twitter.com’a girin. Ardından kullanıcı adı ve şifrenizle oturum açın. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra aşağıdaki Twitter şifre değiştirme linkine tıklayın.

Şifre Değiştirme Linki

Şifre değiştirme linkine tıkladığınız zaman doğrudan ilgili sayfaya yönlendirileceksiniz. Yönelendirildiğiniz sayfadaki ilk alana mevcut şifrenizi yazın. Sonraki iki kutucuğa da yeni şifrelerinizi iki kere yazın ve “Değişiklikleri Kaydet” düğmesine tıklayın. Böylelikle bilgisayarınızı kullanarak şifre değiştirme işlemini tamamlamış oluyorsunuz. Eğer şifrenizi link kullanmadan değiştirmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmektedir.

  1. Twitter.com’a girin ve oturum açın.
  2. Sağ üst kısımdaki profil fotoğrafınıza tıklayın.
  3. Açılan menüden “Ayarlar ve Gizlilik” sekmesine tıklayın.
  4. Sol menüden “Şifre” bağlantısına tıklayın.
  5. Mevcut şifrenizi girin.
  6. Yeni şifrenizi iki ayrı kutucuğa aynı şekilde girin.
  7. Değişiklikleri kaydedin.
Twitter Şifre Değiştirme
Twitter şifre değiştirme işlemi hem bilgisayar hem de telefon için ayrı ayrı anlatılıyor.

Bu yedi adımı tamamladığınız zaman hesabınızın şifresini değiştirmiş olursunuz. Konuyla ilgili olarak herhangi bir problemle karşılaşırsanız, aşağıdaki yorum formunu kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Şifrenizi değiştirmek yerine hesabınızı silmek istiyorsanız, Twitter Hesap Silme başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.