Reklam

Twitter Şifremi Unuttum | Twitter Şifre Bulma, Yenileme ve Öğrenme

Ziyaretçilerimizden sık sık “Twitter şifremi unuttum, hesabıma giriş yapamıyorum.” başlıklı yardım talepleri alıyoruz. Bu makalemizde söz konusu kullanıcılar için Twitter şifre bulma, yenileme ve öğrenme işlemini anlatacağız.

Twitter şifremi unuttum, hesabıma giriş yapamıyorum!

Twitter şifrenizi hatırlamıyorsanız endişe etmenize gerek yok. Hesabınızı kolayca kurtarabilirsiniz. İlk olarak bilgisayarınızdan twitter.com’a girin ve “Giriş Yap” düğmesine tıklayın. Açılan penceredeki “Şifreni mi unuttun?” bağlantısına tıklayın. Bu tıklama sizi “Twitter hesabınızı bulun.” başlıklı bir sayfaya yönlendirecek. Bu sayfaya ait ekran görüntüsü aşağıdadır.

Twitter Şifremi Unuttum
Twitter’da şifresini unuttuğunuz hesabı kurtarmanın ilk adımı!

Hesap bulma alanına hesabınızın bağlı olduğu e-posta adresini, telefon numarasını veya kullanıcı adını yazın. Ama en mantıklısı kullanıcı adını yazmaktır. Kullanıcı adınızı yazdıktan sonra “Arama” düğmesine tıklayın. Bu tıklamanın ardından hesap kurtarma seçeneklerinin yer aldığı bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu sayfa sayesinde şifrenizi hem cep telefonunuza veya e-posta adresinize gelen bir kod ile kolayca yenileyebilirsiniz.

E-Posta ve Telefon Numarası Erişiminiz Yoksa

Bazı Twitter kullanıcıları hem şifrelerini unutuyor hem de e-posta ve telefon numaralarına erişimini kaybedebiliyor. Bu gibi durumlarda şifre yenileme ve hesap kurtarma işlemi biraz zorlaşıyor. Bu durumla karşılaşanlar ilk olarak aşağıdaki hesap kurtarma linkine tıklayın.

Twitter Giriş Sorunları Linki

Linke tıkladıktan sonra açılan sayfaya Twitter kullanıcı adınızı girin ve hesabınız aratın. Hesabınızı bulduktan sonra “Hala mı yardıma ihtiyacın var.” bağlantısına tıklayın. Bu aşamadan sonra Twitter ekibinin sizinle iletişime geçebilmesi için bir e-posta adresi belirtmeniz gerekiyor. Sorunun tanımı alanına hesap durumunuzu ve hesabınıza neden giriş yapamadığınızı anlatan birkaç cümlelik açıklama yazın ve devam düğmesine tıklayın.

Böylelikle Twitter ekibiyle irtibata geçmiş olursunuz. Bir kaç gün içerisinde e-posta adresinize yanıt gelecektir. Gelecek yanıtta sizden istenilenleri gönderin ve yapılması gerekenleri tamamlayın. Böylece şifresini ve e-posta adresini unuttuğunuz Twitter hesabını kurtarabilirsiniz. Şifresini yeniledikten sonra hesabınız bir daha kullanmak istemiyorsanız, Twitter Hesap Silme başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

Bu makalemizde Twitter şifresini unutan ziyaretçilerimize yardımcı olduk. Konuyla ilgili yukarıda anlatılanlar dışında herhangi bir problemle karşılaşırsanız, aşağıdaki yorum formunu kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.